sobota, 27 lipca, 2024
AktualnościSportWydarzenia

Rekord w ultramaratonie!

W dobiegającym końca ultramaratonie kolarskim Bałtyk – Bieszczady Tour padł rekord liczącej 1008 km trasy. Ustanowił go w samotnej jeżdzie (kategoria solo) 38-letni gdańszczanin Remigiusz Ornowski. Zawodnik pokonał dystans ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych w czasie 35 godz. 50 min. i 13 sek. Tym samym o 8 minut poprawił dokonanie Zdzisława Kalinowskiego sprzed kilku lat. Remigiusz Ornowski triumfował też w kategorii generalnej. Zwycięzca z wykształcenia i pracy jest elektronikiem, rowerem dojeżdża do pracy. Jako młody czlowiek trenował biegi długodystansowe, potem przerzucił się na rower. Przygotowując się do tegorocznego wyścigu pokonał około 12 tys. km. Trenuje średnio pięć razy w tygodniu. W tym roku ukończył już wyścig na dystansie 400 km oraz liczące 610 km zawody “Pierścień 1000 Jezior”. W wyścigu Bałtyk – Biesczady pojechał dopiero po raz pierwszy. Debiut okazał się rekordowy! Trasa liczącego ponad tysiąc km ultramaratonu przebiega przez gminę Brzozów. Patronuje mu m.in. Burmistrz Brzozowa, a w Starej Wsi jest zlokalizowany jeden z kilkunastu punktów kontrolnych. Zawodnik – podobnie jak inni uczestnicy – podkreśla wspaniałe przyjęcie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskiech na przystanku w Starej Wsi. Należy dodać, ze absolutny rekord trasy wynosi 35 godzin i 19 minut, a uzyskała go w 2012 r. 6-osobowa grupa zawodników.