poniedziałek, 15 lipca, 2024
AktualnościReklamaWydarzenia

Razem wspieramy remont Małej Akademii Nauk

Od czerwca Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak 2012 r. tworzy kompleks rodzinnych domów dziecka dla sierot naturalnych i społecznych. Docelowo w Wiosce znajdzie schronienie 48 podopiecznych w 6 jednorodzinnych domach dziecka. Do tej pory, dzięki wsparciu Darczyńców, zostały wybudowane i wyposażone dwa jednorodzinne domy. Obecnie wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzozowie trwają poszukiwania kandydatów na rodziców zastępczych.

Kolejnym krokiem w projekcie budowy Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej jest remont, przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku o pow. 309,55 m2, który będzie pełnił rolę służebną. Na ten cel potrzeba 482057,43 zł.

Mała Akademia Nauk będzie to miejsce aktywnego wypoczynku i rozwoju. W budynku znajdą się sale do zajęć artystycznych, sportowych, naukowych, gabinety specjalistyczne, sala rehabilitacyjna i sala wykładowa, w której w przyszłości będą się odbywały spotkania z wybitnymi osobowościami ze świata kultury, nauki, sportu oraz z ludźmi sukcesu. Tam mieszkańcy Wioski Dziecięcej oraz dzieci z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, dzieci niepełnosprawne – podopieczni Fundacji będą mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje.
Zachęcamy do wsparcia prac remontowych przy budynku Małej Akademii Nauk na platformie http://siepomaga.pl/r/malaakademia lub bezpośrednio na konto Fundacji: Bank Pekao S.A. o/Brzozów 83 1240 2324 1111 0000 3323 0456

“Realizacja naszych działań jest możliwa dzięki pomocy Ofiarodawców. Za każdą, nawet najmniejszą pomoc, z całego serca dziekujemy!”

Stały mecenat i opiekun Fundacji :Eleo – Budmax P.P.H.U
Przyjaciele Fundacji: Danuta Stenka i Artur Żmijewski
Honorowy Patronat budowy Wioski Dziecięcej: Marcin Gortat i Fundacja Mg13
Partner Strategiczny: ICN Polfa Rzeszów S.A.

Informacje uzupełniające:
Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak działa od ponad 13 lat na terenie Podkarpacia, ale także w innych częściach kraju. Została założona w Brzozowie przez Bożenę i Andrzeja Bieńczak – właścicieli Firmy Eleo-Budmax, która jest stałym mecenasem i opiekunem Fundacji. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Pomaga w leczeniu i rehabilitacji dzieci chorych i niepełnosprawnych, a także dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin. Co roku przygotowuje akcję pod hasłem Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem, a ponadto angażuje się w organizacje aukcji dzieł sztuki. Od czerwca 2012 realizuje budowę Wieloetnicznej Wioski Dziecięcej dla sierot biologicznych i społecznych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x