środa, 28 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Przypominali zasady bezpiecznego korzystania ze stoku

Krośnieńscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z miłośnikami białego szaleństwa, które zorganizowano na terenie stacji narciarskiej w Chyrowej. W ramach kampanii “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, mundurowi promowali odpowiedzialne zachowania wśród najmłodszych narciarzy, organizując konkurs plastyczny dla uczestników spotkania.

Policjanci z krośnieńskiej komendy aktywnie włączają się w promocję odpowiedzialnych zachowań wśród narciarzy na stokach regionu. Działania mundurowych mają na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa miłośników sportów zimowych oraz przypominanie o zagrożeniach czyhających na najmłodszych w czasie trwających ferii.

W środę, policyjni profilaktycy spotkali się z miłośnikami białego szaleństwa na terenie stacji narciarskiej w Chyrowej. Funkcjonariusze przypominali zasady bezpiecznego korzystania ze stoku, mówili o obowiązku używania kasków ochronnych oraz konieczności udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach na stoku.

Ponadto mundurowi zorganizowali dla najmłodszych konkurs plastyczny, którego celem było zobrazowanie przez małych sportowców zasad dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Uczestnicy konkursu otrzymali odblaskowe gadżety oraz drobne upominki.

Policjanci promowali również ogólnopolską kampanię “Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, zachęcając do uczestnictwa w konkursie plastyczno – filmowym “Śnieżny dekalog “.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x