czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Przekroczył dozwoloną prędkość. Był pijany

Policjanci z krośnieńskiej drogówki podjęli interwencję wobec kierującego renaultem, który przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był pijany, a jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

W sobotę około godz. 17, w miejscowości Iwla, policjanci z krośnieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego renaultem, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 22 km/h. Okazało się jednak, że to nie jedyne przewinienie 40-letniego mieszkańca gminy Dukla.

Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący renaultem ma 2,2 promila alkoholu w swoim organizmie. Ponadto, samochód którym się poruszał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę i zatrzymali jego prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny renaulta.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia do 2 lat.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x