piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Przedszkolaki z Brzozowa z życzeniami u strażaków

4 i 5 maja 2022 r. strażnicę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie odwiedziły grupy przedszkolaków wraz z opiekunami. Dzień Św. Floriana  – patrona strażaków był doskonałą okazją do spotkania z brzozowskimi strażakami PSP.

W czasie wizyty strażacy zaprezentowali dzieciom i opiekunom pojazdy pożarnicze, sprzęt ratowniczy i gaśniczy, dodatkowe wyposażenie specjalistyczne oraz ubrania i sprzęt ochrony osobistej. Dzieci mogły również zobaczyć jak wygląda wewnątrz kabina wozu strażackiego, jak strażacy gaszą wodą pożar i jak obsługują hydrauliczne narzędzia ratownicze. W czasie zwiedzania strażnicy dzieci obserwowały pokazowy zjazd strażaków po ześlizgu i przygotowanie do wyjazdu alarmowego. Odwiedziny przedszkolaków były również okazją do pogadanki na temat bezpiecznych zachowań w domu i w przedszkolu.

Na koniec odwiedzin dzieci złożyły strażakom okolicznościowe życzenia i piękne kolorowe prace o tematyce pożarniczej, za które serdecznie DZIĘKUJEMY. W tych dniach gościliśmy: Przedszkole Samorządowe nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Brzozowie oraz Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Brzozowie im. bł. s. Celestyny Faron w Brzozowie. Cały maj to okres kiedy szczególnie ZAPRASZAMY do naszej jednostki zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Opracowanie:  mł. bryg. Bogdan Biedka,  KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: mł. bryg. Bogdan Biedka, asp. sztab. Oktawian Bujacz, Elżbieta Mazur, Agnieszka Wojdyła, Przedszkole Samorządowe nr2 w Brzozowie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x