niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWPolitykaWydarzenia

Protest przeciwko rozbudowie oczyszczalni w Brzozowie

Mieszkańcy Brzozowa nie mogą się pogodzić z decyzją burmistrza i radnych, podjętą z końcem lutego, o rozbudowie uciążliwej oczyszczalni ścieków na Borkówce. Rozbudowa, jak stwierdza tekst petycji, nie leży w interesie społecznym mieszkańców Brzozowa. Dlatego zdecydowali się oni na wystosowanie petycji do władz samorządowych Brzozowa. Przy zebraniu stosownej liczby podpisów petycja będzie musiała zostać rozpatrzona przez brzozowski samorząd.

Petycję drogą internetową można podpisać TUTAJ. Kliknij w link.

W treści petycji czytamy.

W związku z podjęciem w dniu 25.02.2021 r. Uchwały Rady Miejskiej w Brzozowie.

My niżej podpisani na podstawie art. 2 i 4 ustawy z 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. z 2014 r. poz. 1195) wnosimy petycję oraz nie wyrażam/y zgody na modernizację, przebudowę istniejącej oczyszczalni ścieków Brzozów Borkówka polegającej na rozbudowie istniejącego obiektu,
a w szczególności na:
1. Budowie zbiornika uśredniającego retencyjnego o objętość około 1000 m3,
2. Przebudowie istniejącego obiektu technologicznego w tym: budowy reaktora biologicznego o objętości około 1000 m3
3. Odprowadzanie ścieków z Przysietnicy do oczyszczalni ścieków Brzozów Borkówka,

Lokalizacja oraz rozbudowa oczyszczalni ścieków Brzozów Borkówka nie leży w interesie społecznym mieszkańców Brzozowa. Ochrona interesu społecznego to ochrona dobra ogólnego, a zasada tej ochrony wynika z art. 2 Konstytucji RP.

Mając na uwadze spełnienie powyższego (pkt. od nr 1 do nr 3) żądamy zmiany podjętej Uchwały Rady Miejskiej w Brzozowie oraz wnosimy o przedłożenie stosownego projektu uchwały, o której mowa w art. 24 ust 6 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. (Dz.U. 2001 Nr 72, poz. 747, z późn. zm.) (dalej ustawa) i podjęcie uchwały w/w zakresie przez właściwe organy Gminy Brzozów.

red

Foto: Karol Pilch (Karol91) – praca własna, wikimedia.org

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x