niedziela, 14 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

“Projekt Volodia” w Krośnie

W najbliższą niedzielę 13 sierpnia na krośnieńskim Rynku o godz. 19.00 rozpocznie się koncert zespołu „Projekt Volodia”. Na LETNIEJ W SCENIE W RYNKU, po występach folklorystycznych, jazzie, orkiestrze dętej i operetce przyszedł czas na koncert “Nowe brzmienie Włodzimierza Wysockiego” czyli brawurowo zaaranżowane pieśni jednego z największych bardów XX wieku.

Zespół „Projekt Volodia” powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 roku pierwszej płyty live pt. „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album pt. „To męski świat” – wydany w 2013 roku. Na płycie poza brawurowo zaaranżowanymi utworami takich wykonawców jak L. Cohen, T. Waits, Tiger Lillies pojawiły się własne kompozycje do twórczości A. Bursy czy nieznanych, frywolnych wierszy W. Broniewskiego.

Wkrótce premiera nowego albumu „Nie chcę być poetą”. Płyta dla zespołu szczególna. W nieco zmienionym składzie osobowym, weszli do studia, by zarejestrować niemal w całości autorski – w warstwie muzycznej – materiał. Na płycie znalazło się, tak jak na poprzednich płytach Projektu, sporo dobrego rocka, trochę alternatywy, poezji śpiewanej i domieszki wielu innych gatunków.

SKŁAD

Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa

Bogdan Bińczak – vinofon, akordeon, instrumenty perkusyjne

Robert Gawron – banjo, ukulele, gitara akustyczna

Kuba Persona – perkusja

Leszek Zaleski – gitara elektryczna

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x