sobota, 22 czerwca, 2024
AktualnościKROSNOPolitykaWydarzenia

Prezydent Krosna Piotr Przytocki odznaczony za zasługi dla samorządu

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Prezydent Andrzej Duda zaprosił w piątek (24.05) do ogrodów Pałacu Prezydenckiego samorządowców. Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia państwowe.

Są wśród państwa tacy, którzy dla tej swojej Polski lokalnej, Polski regionalnej, a także dla całej Rzeczpospolitej pracują od samego początku – dla jej rozwoju – powiedział Andrzej Duda, dziękując zgromadzonym na uroczystości za ich ciężką pracę. – Polska po latach służby samorządowej wygląda zupełnie inaczej niż te 34 lata temu, kiedy wyrwaliśmy się z sowieckiej niewoli – podkreślił.

Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki otrzymał odznaczenie Złoty Krzyż Zasługi z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, za wybitne zasługi i osiągnięcia w działalności dla samorządu terytorialnego w Polsce.

Dzień Samorządu Terytorialnego, przypadający 27 maja, to święto państwowe, uchwalone przez Sejm 29 czerwca 2000 r., w 10. rocznicę pierwszych, w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które jednocześnie były pierwszymi w pełni wolnymi wyborami w Polsce po II wojnie światowej.

Źródło: krosno.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x