piątek, 1 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W ostatni piątek (12.05) na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu, odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

“Cieszę się, że występująca na terenie gminy infrastruktura oraz współpraca z Komendą Powiatową Policji w Brzozowie, władzami powiatu, przy zaangażowaniu środowiska Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Nozdrzcu — pozwala na realizację tak ważnego działania w obszarze bezpieczeństwa jakim jest Turniej Bezpieczeństwa Drogowego. Zawody te to nie tylko promocja zasad zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim działania edukacyjne wśród najmłodszych w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dziękuję wszystkim zawodnikom za udział, a opiekunom za przygotowanie i opiekę nad swoimi podopiecznymi. Gratuluję laureatom turnieju i życzę dalszych sukcesów na kolejnych etapach zawodów.”– mówi Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski.

Do zawodów przystąpiło 21 uczniów szkół podstawowych z powiatu brzozowskiego. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się wiedzą teoretyczną oraz jej zastosowaniem w praktyce. W pierwszym etapie zawodów uczniowie rozwiązywali test wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego, po czym zaprezentowali swoje umiejętności w jeździe na rowerze po torze ze znakami drogowymi oraz taktycznym- z przeszkodami. Podczas zawodów ocenie podlegała również wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Gospodarze zawodów — uczniowie Szkoły Podstawowej w Nozdrzcu zajęli I miejsca w obydwu grupach wiekowych, jeśli chodzi o rywalizację drużynową.

Klasyfikacja indywidualna to również sukces młodych mieszkańców gminy.

W I grupie wiekowej na podium stanęli:

I miejsce Olaf Serwatka– Nozdrzec
II miejsce Natalia Prokop– Nozdrzec
III miejsce Jakub Bieda – Przysietnica

Laureaci II grupy wiekowej:

I miejsce Oliwia Łach– Nozdrzec
II miejsce Szymon Duplaga – Domaradz
III miejsce Paweł Gierula – Nozdrzec

Szkoła Podstawowa w Nozdrzcu będzie reprezentować powiat brzozowski w eliminacjach wojewódzkich do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Gratulujemy zwycięzcom!

Źródło: fb/Gmina Nozdrzec, KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x