poniedziałek, 15 lipca, 2024
Aktualności

Potrącenie 13-latki na przejściu dla pieszych

Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Armii Krajowej w Brzozowie. Wczoraj na przejściu dla pieszych została potrącona 13-letnia dziewczynka.

Piesza trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia 13-latki okazały się niegroźne.

Wczoraj około godz. 13, policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego na ul. Armii Krajowej w Brzozowie, gdzie doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dziewczynka, wspólnie z dwiema koleżankami, wracając ze szkoły, weszła na przejście wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierujący skodą, 67-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, nie zdążył na to zareagować i potrącił 13-latkę. Dziewczynka zostało przewiezione do szpitala. Na szczęście obrażenia 13-latki nie były groźne.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia sprawdzili trzeźwość kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwolą na wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz w okresie zbliżających się wakacji. Do kierowców o to, by w rejonie przejść dla pieszych zwalniali. Do rodziców o to, by uczulali swoje pociechy na zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie przechodzenia przez jezdnię.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x