piątek, 1 marca, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Poszukiwany 42-latek wpadł, bo nie miał maseczki

Sanoccy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który siedział na przystanku bez maseczki. Okazało się, że 42-latek był poszukiwany do odbycia kary aresztu. Mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Policjanci, podczas codziennej służby, sprawdzają respektowanie i stosowanie się mieszkańców do obowiązujących restrykcji. Osoby nieprzestrzegające obostrzeń, muszą liczyć się z konsekwencjami. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, zarówno swoje jak i innych, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

Wczoraj po godz. 11 w Sanoku, policjanci podjęli interwencje wobec mężczyzny, który siedział na przystanku bez zakrytych ust i nosa. Za to wykroczenie, 42-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego został ukarany mandatem. Podczas sprawdzania jego danych, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary aresztu. 42-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Pamiętajmy o tym, że obowiązujące ograniczenia oraz nakazy mają na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich. Dlatego bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do zaleceń sanitarnych i dbajmy o siebie nawzajem. Aby postępować zgodnie z obowiązującym prawem, musimy używać maseczek ochronnych. Stosowane do tej pory przyłbice, chusty czy szaliki mogą być wciąż noszone, ale jako dodatkowy środek ochrony, poza maseczką. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej – na ulicach, placach czy deptakach – jak i w sklepach. Ważne, aby używać maseczki w sposób właściwy – musimy mieć dokładnie zasłonięte usta i nos. Więcej na temat  obowiązujących obostrzeń na stronie www.gov.pl.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x