wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Ponad 2 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Kraska: nie planujemy obostrzeń, które dotyczyłyby gospodarki

Wzrasta liczba zakażeń koronawirusem w kraju. W środę ministerstwo poinformowało o 2085 nowych przypadkach, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 33 osoby z COVID-19. Rząd nie planuje jednak obostrzeń, które dotyczyłyby gospodarki. Poinformował o tym na antenie Polskiego Radia wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Nie planujemy obostrzeń związanych z COVID-19, które dotyczyłyby gospodarki. Myślę, że w tej chwili żadnego kraju w Europie na to nie stać. Jeżeli będziemy reagowali, to oczywiście punktowo – powiedział w środę wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

“My nie planujemy jakichś obostrzeń jeżeli chodzi o gospodarkę. Myślę, że w tej chwili żadnego kraju w Europie na to nie stać. Jeżeli będziemy reagowali to oczywiście punktowo, w skali powiatowej. Mam nadzieję, że do takich obostrzeń nie dojdzie” – poinformował Kraska.

Dopytywany o to, co oznacza reagowanie punktowo, sprecyzował, że będą to decyzje podejmowanie lokalnie przez stacje sanitarne i będą dotyczyć np. szkół czy imprez.

“To będą bardzo indywidualne decyzje, nie ogólnopolskie, ale właśnie powiatami lub miastami. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja” – zaznaczył.

Poproszony o ocenę tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna po 1 listopada i czy wówczas należy spodziewać się skokowej liczby nowych przypadków, podkreślił, że jesteśmy w innej sytuacji niż rok temu.

“Wtedy nie było szczepionki, nie szczepiliśmy się. W tej chwili jest ileś osób, które są zaszczepione, które już przechorowały. Troszkę to już jest inna sytuacja epidemiologiczna. Trudno w tej chwili powiedzieć, czy po 1 listopada ten wzrost nastąpi. Na pewno ta nasza mobilność, przemieszczanie się, nie będzie służyło poprawie sytuacji” – mówił

“W tej chwili nie planujemy na Wszystkich Świętych żadnych obostrzeń” – zaznaczył.

W środę badania potwierdziły 2085 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 33 osoby z COVID-19 – podało Ministerstwo Zdrowia.

W naszym regionie wykryto 89 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 6 zainfekowanych osób.

– bieszczadzki – 4 zakażenia

– brzozowski – 1 zakażenie

– dębicki – 8 zakażeń

– jarosławski – 4 zakażenia

– jasielski – 3 zakażenia, 1 zgon

– kolbuszowski – 2 zakażenia

– krośnieński – 4 zakażenia

– Krosno – 7 zakażeń

– łańcucki – 2 zakażenia, 2 zgony

– leski – 1 zakażenie

– leżajski – 2 zakażenia

– lubaczowski – 1 zakażenie

– mielecki – 1 zakażenie, 2 zgony

– niżański – 3 zakażenia

– przemyski – 12 zakażeń

– Przemyśl – 4 zakażenia, 1 zgon

– przeworski – 5 zakażeń

– ropczycko-sędziszowski – 1 zakażenie

– rzeszowski – 5 zakażeń

– Rzeszów – 7 zakażeń

– sanocki – 1 zakażenie

– stalowowolski – 10 zakażeń

– strzyżowski – 0 zakażeń

– tarnobrzeski – 0 zakażeń

– Tarnobrzeg – 0 zakażeń

Nowe zakażenia wykryto u osób z województw: lubelskiego (399), mazowieckiego (346), podlaskiego (268), śląskiego (130), zachodniopomorskiego (125), małopolskiego (122), łódzkiego (112), pomorskiego (93), podkarpackiego (89), dolnośląskiego (88), wielkopolskiego (75), warmińsko-mazurskiego (70), kujawsko-pomorskiego (58), świętokrzyskiego (38), lubuskiego (27) i z opolskiego (20).

Ministerstwo poinformowało, że na COVID-19 zmarły trzy osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 30 chorych.

Łącznie od 4 marca ub.r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 914 962 zakażenia. Zmarły 75 774 osób z COVID-19.

Źródło: PAP, WSSE

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x