wtorek, 27 lutego, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Pomóżmy w remoncie Oddziału Dziecięcego sanockiego szpitala

Sanocki szpital zapewnia opiekę medyczną nie tylko dla dzieci z Sanoka i powiatu sanockiego, ale i całych Bieszczadów. Rocznie na sanockiej pediatrii hospitalizowanych jest średnio około 1200 małych pacjentów. Personel pediatrii angażuje całe serce, aby szpitalny oddział był dla nich miejscem jak najbardziej przyjaznym.

Ogromne problemy finansowe, z jakimi obecnie boryka się szpital, nawet w najmniejszym stopniu nie mogą wpłynąć negatywnie na proces leczenia naszych pacjentów. Dzieci nie wiedzą co to polityka, nie muszą rozumieć problemów świata dorosłych, ale my jako dorośli musimy zrozumieć jedno: dzieci są naszą przyszłością, a naszym obowiązkiem jest dbać o nie jak najlepiej potrafimy. Jeżeli system staje się niewydolny, musimy za wszelka cenę radzić sobie w innych sposób – mówi Przemysław Galej, ordynator sanockiej pediatrii.


W związku z koniecznością realizacji decyzji Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotyczącej spełnienia wymogów sanitarnych, na sanockiej pediatrii w trybie pilnym dokonać trzeba remontu oddziału. Sanepid nakazał wymianę kilkudziesięcioletniej, w znacznym stopniu zużytej, wykładziny pokrywającej cały korytarz i sale chorych dzieci.

Pomimo, że pozyskaliśmy już część środków finansowych na ten cel, niestety sami nie udźwigniemy tego ciężaru. Potrzebujemy zaangażowania wszystkich, którym nie jest obojętne zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego dzieciom z naszego regionu – mówi ordynator.

Aby wymienić wykładzinę w całym oddziale brakuje 25 tysięcy złotych. – Wymiana wykładziny to konieczność, aby nasz oddział spełniał aktualnie obowiązujące wymogi sanitarne – informuje ordynator sanockiej pediatrii i apeluje o wsparcie. – Każdy grosz, każda złotówka przekazana przez darczyńców na ten cel zostanie w stu procentach wykorzystana dla dobra dzieci. Wszyscy możemy zjednoczyć wspólnie siły i zacząć jak najszybciej walczyć w słusznej sprawie, jaką jest przeprowadzenie remontu Oddziału Dziecięcego w Sanoku. Z góry dziękujemy za każdą wpłaconą złotówkę! 

LINK DO ZRZUTKI >>TUTAJ<<

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Krzyś
Krzyś
3 lat temu

Ja rozumie i szanuję, zrobiłbym wszystko dla wszystkich ale.. Czemu mam się dokładać do szpitala jeśli “państwo” ściąga ze mnie podatki z prawie wszystkiego począwszy od tego że mieszkam w danym miejscu i skończywszy na wszystkim co przyjdzie do głowy.. Szpital chyba jest państwowy.. Składki na ZUS opłacane przeze mnie i pozostałych to są kwoty wydające się małe ale po zsumowaniu to są ogromne kwoty. Pewnie każdy mnie oceni z góry jak najgorzej.. Ale ludzie jeśli w danym szpitalu byłby lekarz dla ludzi to byłoby wszystko okej Lekarz + chory pacjent = 0zl wyplaty Lekarz + zdrowy pacjent = należna… Czytaj więcej »

1
0
Would love your thoughts, please comment.x