czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościWydarzenia

Pomocna dłoń Ukrainie. Spotkanie z władzami Jasła

Uczestnicy inicjatywy „Pomocna dłoń dla Ukrainy. Prawo, wsparcie, integracja”, realizowanej  w ramach programu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne spotkali się z zastępcą burmistrza Jasła Elwirą Musiałowicz-Czech. Spotkanie odbyło się 15 listopada br. w jasielskim muzeum w ramach prac ukraińskich grup samopomocowych.  Celem inicjatywy jest integracja i usamodzielnienie uchodźców z Ukrainy, upowszechnianie wiedzy o prawach człowieka, zapobieganie wszelkim formom dyskryminacji oraz zapewnienie im wsparcia. Działania kierowane są do uchodźców z Ukrainy, ich rodzin i wolontariuszy. Burmistrz podkreśliła znaczenie tej inicjatywy, podziękowała jej  organizatorom i zapewniła o dalszym wsparciu władz samorządowych oraz instytucji i jednostek podległych miastu. – Państwa sprawy są nam szczególnie bliskie. Jasło podczas drugiej wojny światowej zostało doszczętnie zniszczone i ma tragiczne doświadczenia historyczne. Wiemy więc, jak to jest wiele stracić, ale też że determinacja potrafi wiele odbudowywać. Tego Państwu życzymy w stosunku do waszej ojczyzny i deklarujemy nasze wsparcie – powiedziała burmistrz Musiałowicz-Czech.

Następnie odbyły się rozmowy w luźniejszej atmosferze, a dla dzieci zorganizowano warsztaty plastyczne. Spotkanie zakończyły fotografie i poczęstunek.

 

Inicjatywa „Pomocna dłoń dla Ukrainy. Prawo, wsparcie, integracja” jest realizowana przez grupę nieformalną Jasło – Połtawa (Patron Fundacja Rozwoju Społeczności Lokalnych “Inicjatywa”) w ramach programu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x