poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Pomagamy-ocalamy-zachęcamy [FOTO]

Projekt pn. Pomagamy-ocalamy-zachęcamy, realizowany był w okresie 10.09.- 15.12.2018, jako inicjatywa grupy nieformalnej Młodzi aktywni, której patronem była Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak. Zajęcia odbywały się w Wiosce Dziecięcej w Brzozowie.

W projekcie uczestniczyło dwudziestu sześciu młodych ludzi w wieku 9-18 lat. Pierwszą grupą osób byli wolontariusze, wychodzący z inicjatywą, drugą grupę osób stanowiła młodzież, uczniowie szkół średnich w Brzozowie, natomiast trzecią grupą były dzieci ze szkół podstawowych w gminie Brzozów.

Młodzież uczestnicząca w warsztatach fotograficznych szkoliła swoje umiejętności robienia zdjęć. Ćwiczenia w sali i plenerze dostarczyły wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu obsługi aparatu. Mieli możliwość spojrzeć na świat okiem profesjonalnego fotografa i nauczyć się wychwytywać z otaczającej ich rzeczywistości momenty godne utrwalenia. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywały kartki bożonarodzeniowe i winietki do prezentów oraz w warsztatach muzycznych, na których uczyły się kolęd. Realizowane zajęcia pobudziły wyobraźnię, rozwinęły percepcję oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Projekt zakończony został wystawą prac podczas Spotkania Świątecznego organizowanego przez Fundację.

Ponadto po zakończeniu projektu Młodzi Aktywni mogą dzielić się zdobytą wiedzą
i umiejętnościami z innymi wolontariuszami. Dzięki temu promowany jest wolontariat w środowisku lokalnym, co zachęca do czynienia dobra na rzecz innych i bezinteresownego angażowania się w działania społeczności lokalnej.

“Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018 -2019” dofinansowanego ze środków  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja Fundusz Lokalny SMK, Stowarzyszanie LGD „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszanie LGD „TRYGON- Rozwój i Innowacja”, „Fundacja Przestrzeń Lokalna”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x