piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Policjant, wracając po służbie, zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna miał 2,5 promila we krwi

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Jedliczu, wracając ze służby, zatrzymał nietrzeźwego kierującego fordem. Mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie i swoją jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 21.30, na ul. Łukasiewicza w Zręcinie. Wracający ze służby funkcjonariusz jedlickiego komisariatu zwrócił uwagę na osobowego forda, którego kierujący miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Mężczyzna zjeżdżał od lewej do prawej krawędzi jezdni, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Chwilę później, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

Policjant niezwłocznie zawiadomił dyżurnego krośnieńskiej jednostki o zdarzeniu i przystąpił do udzielania pomocy kierowcy forda. Siedzący za kierownicą mężczyzna znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Na skutek zdarzenia nie odniósł obrażeń. Gdy zorientował się, że zaalarmowane służby są już w drodze, rzucił się do ucieczki, jednak szybko został zatrzymany przez policjanta, a następnie przekazany przybyłemu na miejsce patrolowi.

Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy forda. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mężczyzny, a jego samochód został odholowany. 41-latkowi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x