poniedziałek, 17 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę konopi

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Sanoka wspierani przez kolegów z komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i sanockiej Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli 47 roślin i ponad pół kilograma marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacuje się na kwotę blisko 90 tysięcy złotych. Zarzuty usłyszało dziewięć osób, ośmiu mężczyzn i jedna kobieta.

W ubiegłym tygodniu, policjanci z wydziału kryminalnego, wspierani przez policjantów innych wydziałów i komórek sanockiej jednostki, a także antyterrorystów z Rzeszowa i funkcjonariuszy Straży Granicznej, weszło pod kilka wytypowanych adresów w Sanoku. W jednym z domów, na strychu przestępcy ukryli nielegalną uprawę konopi.

Pomieszczenie zostało specjalnie do tego celu przystosowane i wyposażone. Wewnątrz znajdowały się rośliny w różnych etapach wzrostu. Łącznie zabezpieczono 47 roślin oraz ponad pół kilograma marihuany, a także kilkanaście tabletek extasy. Szacuje się, że czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających wynosi blisko 90 tysięcy złotych. Pomieszczenia, w których uprawiano konopie wyposażone były w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji.

W wyniku działań łącznie zatrzymano 12 osób, właściciela budynku oraz inne osoby, które pomagały przy uprawie i dystrybucji narkotyków. Do tej pory 9 z nich usłyszało zarzuty uprawy, posiadania, dystrybucji, pomagania przy wprowadzeniu do obrotu substancji narkotycznych. Wobec dwóch mężczyzn, którzy na swoim koncie mają po kilkanaście zarzutów, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Sanoku.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x