sobota, 20 lipca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach w ostatni weekend wakacji

Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. W tym okresie należy się liczyć ze wzmożonym ruchem na drogach. Związane to będzie z powrotami z letniego wypoczynku. Mając na względzie zapewnienie bezpieczeństwa i płynności w ruchu drogowym, policjanci będą prowadzić wzmożone działania w ostatni weekend wakacji.

Od dzisiaj na drogach powiatu brzozowskiego będzie więcej policjantów. Związane to jest z okresem kończących się wakacji i rozpoczęciem roku szkolnego. Funkcjonariusze będą czuwać nad przestrzeganiem przepisów przez kierujących pojazdami, będą kontrolować trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci podróżują zgodnie z przepisami. W razie potrzeby będą upłynniać ruch. Do działań zostaną wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, oraz ręczne mierniki prędkości.

Policjanci będą restrykcyjnie reagować na wykroczenia popełnianie przez kierujących, a zwłaszcza te, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

Od 1 września br. policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych. Będą przypominać i uświadamiać kierującym pojazdami o zachowaniu ostrożności w pobliżu szkół i placówek oświatowych (przejścia dla pieszych). Mundurowi zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze dołożą wszelkich starań, by każdy bezpiecznie dotarł do celu swojej podróży. Jednak zawsze pamiętajmy o tym, że najwięcej zależy przede wszystkim od nas samych. Kierowco zachowaj szczególną ostrożność, zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli, rodzicu przypomnij swojemu dziecku zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, w jaki sposób unikać zagrożeń oraz jak ich nie powodować.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x