czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościKROSNOSANOKWydarzenia

Policjanci z Krosna i Sanoka zatrzymali osoby posiadające narkotyki

Policjanci wydziału kryminalnego krośnieńskiej komendy zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka kilogramów zabronionych substancji, m.in. amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz blisko 6 tysięcy tabletek ecstasy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Sanoccy policjanci natomiast podjęli interwencję wobec kierującego pojazdem marki BMW. Przy kierowcy i pasażerach funkcjonariusze znaleźli zabronione substancje. Podejrzani usłyszeli zarzuty nieprzestrzegania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec dwóch mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt.

Krośnieńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pracowali nad sprawą mężczyzny, który podejrzewany był o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 28-latek może ukrywać zabronione substancje na terenie jednej z prywatnych posesji w Krośnie.

Pracujący nad sprawą funkcjonariusze wytypowali lokalizację, gdzie mogą być składowane narkotyki. W trakcie dojazdu na realizację przeszukania, policjanci zauważyli wyjeżdżający z posesji samochód, za kierownicą którego siedział podejrzewany mężczyzna. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazując kierującemu zatrzymanie się, jednak ten gwałtownie przyspieszył i podjął próbę ucieczki.

Policjanci rozpoczęli pościg i chwilę później, kierujący został zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna posiadał przy sobie kokainę. Wraz z zatrzymanym funkcjonariusze wrócili na teren wytypowanej posesji, gdzie w jego obecności odbyło się przeszukanie. Wówczas mężczyzna znieważył funkcjonariuszy, groził im i zmuszał do odstąpienia od czynności służbowych.

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli łącznie około 4 kg narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany, kokainy, haszyszu, blisko 6 tys. tabletek ectasy oraz urządzenia służące do porcjowania zabronionych substancji.

28-letni krośnianin został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za znieważenie funkcjonariuszy i ucieczkę przed Policją. Sąd Rejonowy w Krośnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

W miniony poniedziałek po godz. 23 w Sanoku, policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd marki BMW, którego kierujący na widok radiowozu przyspieszył, wprowadzając samochód w poślizg. Nerwowe zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie u policjantów. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak kierującemu, aby się zatrzymał. Wówczas kierowca zaczął szybko cofać, próbując uciec. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

W pojeździe znajdowało się pięć osób. Dwóch mieszkańców powiatu bieszczadzkiego w wieku 25 i 21 lat oraz mieszkańcy powiatu sanockiego – mężczyźni w wieku 19 i 18 lat oraz 18-letnia kobieta. W trakcie  przeszukania samochodu i kontroli osobistej, mundurowi ujawnili substancje zabronione. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone środki to marihuana, amfetamina oraz dopalacze.

Wszyscy zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia. W związku z podejrzeniem prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających od 21-letniego kierowcy została pobrana krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 19-letniemu mężczyźnie i 18-letniej kobiecie zarzutów dotyczących posiadania środków odurzających. Za ten czyn, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 25 i 21-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 21-latek jest także podejrzany o udzielenie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej środków odurzających innej osobie, a po badaniach krwi okaże się, czy odpowie za kierowanie samochodem po ich użyciu.

W miniony czwartek wobec 21 i 25-letniego mieszkańca powiatu bieszczadzkiego Sąd Rejonowy w Sanoku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wobec 19-latka zastosowano poręczenie majątkowe, natomiast 18-latka objęta została policyjnym dozorem. 18- latek po czynnościach procesowych został zwolniony.

Dalsze czynności prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sanoku.

Źródło: KMP Krosno, KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x