środa, 24 lipca, 2024
Aktualności

Policja ostrzega przed nielegalnymi zbiórkami pieniędzy

Oszuści wymyślają różne sposoby tylko po to, by wyciągać od ludzi pieniądze. Podają się nawet za wolontariuszy i prowadzą nielegalne zbiórki pieniędzy. Policja ostrzega i apeluje o czujność.

Do brzozowskiej komendy wpłynęła informacja dotycząca nielegalnych zbiórek pieniędzy przez osoby podające się za wolontariuszy.

Pamiętajmy, że zbiórka publiczna może być przeprowadzona po jej uprzednim zgłoszeniu przez organizatora zbiórki, właściwemu ministerstwu. Informacje o zgłoszeniu zbiórki publicznej publikowane są na Portalu Zbiórek Publicznych MSWiA na stronie zbiorki.gov.pl

Ponadto osoby prowadzące publiczną zbiórkę pieniędzy, muszą być zawsze wyposażone w identyfikatory imienne, muszą także zawierać informacje o nazwie, celu zbiórki i jej organizatorze oraz powinny zawierać numer zbiórki publicznej.

Zawsze jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia co do legalności zbiórki pieniędzy, należy poinformować o tym najbliższą jednostką policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Brzozów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
"brzozowianka"
"brzozowianka"
5 lat temu

Ludzie na “wysokiej górze” okradają nas w “białych rękawiczkach” i to jest w porządku? I za to nie są karani bo mają “poparcie” a za 5 zł można iść “siedzieć” to prawo jest chore jak cały ten ……..

1
0
Would love your thoughts, please comment.x