czwartek, 13 czerwca, 2024
AktualnościWydarzenia

Połamane drzewa, zerwane dachy. Krajobraz jak po bitwie [FOTO]

Przez nasz region przeszła strefa bardzo silnego wiatru, który w wielu miejscach przekroczył w porywach 100 km/h. Strażacy z powiatu brzozowskiego mieli pełne ręce roboty. Wielokrotnie wyjeżdżali do powalonych drzew, uszkodzonych dachów i zerwanych linii energetycznych.

W niedzielę rano druhowie z jednostki OSP KSRG Domaradz zabezpieczali uszkodzony dach na dwóch domach i jednym budynku gospodarczym. Na miejsce udaliśmy się dwoma zastępami Volvo i Star 244. Po zakończeniu działań udaliśmy się wspólnie z OSP Domaradz Góra do powalonego drzewa na linię energetyczną.

Skutki niedzielnej wichury strażacy z OSP KSRG Haczów zaczęli usuwać tuż po godz. 6 rano. Przy pierwszym wezwaniu zostaliśmy zadysponowani do budynku starej “chlewni” w Haczowie, gdzie wiatr całkowicie zerwał poszycie dachowe. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz nakryciu budynku plandekami. Kilka minut po zakończeniu działań, ponownie zostaliśmy wezwani do dwóch zdarzeń jakimi były powalone drzewa (jedno w rejonie skrzyżowania na Jabłonicę Polską, a drugie w dzielnicy “Sicina”). Tuż po godzinie 11, po raz kolejny wyruszyliśmy do działań. Tym razem w rejon “wygonu”, gdzie na jednej z posesji, zostało naruszone pokrycie dachowe budynku gospodarczego.

Także w Przysietnicy strażacy usuwali skutki niedzielnej wichury. Pierwszy zastęp pracował przy zabezpieczeniu garażu, który został porwany przez wiatr. Drugi zastęp zajmował się usuwaniem powalonego drzewa.

W Zmiennicy druhowie z miejscowej jednostki OSP usuwali dwa powalone drzewa, zabezpieczali uszkodzony dach na budynku mieszkalnym i gospodarczym. Działania prowadzono wspólnie z zastępami z JRG Brzozów i OSP Blizne.

Wczorajszej nocy strażacy z OSP Brzozów 7 razy wyjeżdżali do usuwania skutków nocnej wichury. Pracowaliśmy przy powalonych drzewach, zerwanych dachach i porwanych przez wichurę blaszanych garażach. Współpracowaliśmy razem z PSP JRG Brzozów i OSP KSRG Stara Wieś.

Strażacy cały czas są w akcji. W dalszym ciągu otrzymują nowe wezwania. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w najbliższych dniach wiatr okresami będzie porywisty, ale będą to znacznie słabsze porywy.

Foto: fb/OSP Domaradz, Haczów, Przysietnica, Zmiennica, Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x