środa, 28 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Połączmy Sanok z S19 – trwa zbiórka podpisów pod petycją

W trosce o rozwój potencjału gospodarczego naszego regionu, z inicjatywy burmistrza miasta Sanoka Tomasza Matuszewskiego wdrożono działania na rzecz budowy łącznika S19 z Sanokiem. Koncepcja tej drogi spotkała się z przychylnością samorządowców regionu bieszczadzkiego, radnych, przedsiębiorców działających na tym terenie oraz samych mieszkańców.

Postulowana trasa ma prowadzić od planowanej obwodnicy Miejsca Piastowego tak, aby połączyć ją z Sanokiem. Odcinek nowej drogi to niecałe 30 km. Większa dostępność dużych ośrodków miejskich może przyczynić się do wzrostu atrakcyjności południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. Aktualnie rząd realizuje projekt 100 obwodnic, zatem jest to odpowiedni moment, by przy tej okazji upomnieć się o brakujące odcinki, które sprawią, że nasz region będzie w pełni skomunikowany z resztą Polski i Europy.

Potrzeba naprawdę niewiele. W tym celu powstała inicjatywa mająca na celu zebranie podpisów pod petycją ws. budowy łącznika S19 z Sanokiem. Włączyli się w nią samorządowcy, przedsiębiorcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Każdy, kto chce dołożyć swoją cegiełkę i wziąć udział w zbieraniu podpisów, może pobrać treść apelu oraz listy m.in. na stronie: https://www.sanok.pl/polaczmy-sanok-z-s19-zbieramy-podpisy-pod-petycja/#more-22436 oraz zebrać podpisy wśród znajomych, sąsiadów i współpracowników.

Formularze są do odebrania w Urzędzie Miasta Sanoka, w pok. nr 4. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod nr tel. 134652885 i 604 138 152. Formularze z podpisami prosimy wysyłać na adres Urząd Miasta Sanoka, ul. Rynek 1, 38-500 Sanok. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

Petycja – POBIERZ TUTAJ
Lista podpisów – POBIERZ TUTAJ 

Materiał prasowy Urzędu Miasta Sanoka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x