poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Pogoda paraliżuje drogi. Policja apeluje o ostrożność

– Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!  Dziś od rana na drogach naszego regionu panują bardzo trudne warunki, które mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani – wzywa Policja. Intensywne opady śniegu spowodowały, że na wielu odcinkach dróg krajowych i wojewódzkich zwłaszcza w powiatach jasielskim, strzyżowskim, brzozowskim i krośnieńskim występują utrudnienia w ruchu. W większości przypadków spowodowane są one blokowaniem dróg przez samochody ciężarowe, jednak od rana podkarpaccy policjanci otrzymali również kilkanaście zgłoszeń dotyczących zdarzeń drogowych. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że na jezdni jest bardzo ślisko.

Utrudnienia panują nawet na na drogach krajowych: 19 i 28 w kierunku Barwinka i w rejonie Miejsca Piastowego, Iwonicza, Rymanowa, a także na drogach wojewódzkich 992 relacji Jasło – Nowy Żmigród, 988 i 986 między Krosnem i Rzeszowem, 886 na trasie Domaradz – Sanok.

– Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze! Pamiętajmy też, aby przed wyjazdem samochodem zadbać o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Czasem wystarczy poświęcić tylko kilka minut by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym komfort oraz bezpieczeństwo jazdy – mówi komunikat Policji.

Padający śnieg, który zalega na drogach stwarza bardzo duże zagrożenie. W takich warunkach, kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność. Okres zimowy to trudny czas, spędzający niejednemu kierowcy sen z powiek. Warunki na drodze wymagają od kierowców większego refleksu i wyobraźni. Aura, która towarzyszy nam w ciągu ostatnich godzin, utrudnia prowadzenie samochodu. Na drogach jest bardzo ślisko, a prognozy pogody na najbliższe dni nie napawają optymizmem – głosina na koniec komunikat Policji.

Za: Policja Podkarpacka

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x