piątek, 23 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOK

Podsumowanie inicjatywy “Na skrzydłach Pegaza”

Wszystko dobre, co się dobrze kończy. 17.10. br. odbyło się w Łężynach spotkanie podsumowujące inicjatywę „Na skrzydłach Pegaza. Młodzieżowe warsztaty terapeutyczno-rozwojowe”, realizowaną w ramach programu Podkarpackie Inicjatywy Lokalne. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy cyklu 4 zajęć warsztatowych z zakresu dziennikarstwa, filmu, estrady i fotografii, połączonych z terapeutyczną jazdą konną oraz prelekcjami zachęcającymi do udziału w wolontariacie. Było to grono 25 dzieci i młodzieży. W zakończeniu wzięli udział również rodzice i opiekunowie. Spotkanie rozpoczęła pomysłodawczyni i koordynatorka projektu oraz przewodnicząca grupy nieformalnej Jagoda Stój. Byli też obecni dwaj pozostali jej członkowie: Łukasz Hućko i Jakub Baran. Patrona i współorganizatora warsztatów reprezentował prezes Fundacji Rozwoju Społeczności Lokalnych „Inicjatywa” w Łężynach Olena Garan. Jagoda Stój przybliżyła instytucje i programy, w ramach których została zorganizowana inicjatywa:. NIW, NOWE FIO, Podkarpackie Inicjatywy Lokalne, a także operatorów lokalnych. Opowiedziała też o założeniach inicjatywy, którą zrealizowano w ramach działania dotyczącego przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 wśród dzieci i młodzieży, zwracając uwagę na połączenie korzyści, jakie wiążą się z rozwojem umiejętności artystycznych i dziennikarskich, z możliwościami terapeutycznymi, jakie daje kontakt z naturą oraz obcowanie z koniem i hipoterapia. W dalszej części spotkania wszyscy mogli zapoznać się z powstałymi dzięki staraniom uczestników efektami: wywiadami, filmikami, fotografiami, rymowankami czy rysunkami (herby).

Na podsumowanie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe podziękowanie. Nie zabrakło też rodzinnej fotografii. Niestety, nie wszyscy mogli do niej stanąć, głównie z powodów zdrowotnych. Na zakończenie spotkania podsumowującego i całej inicjatywy uczestnicy wraz z rodzicami i opiekunami zwiedzili stajnię „Country” i pożegnali się z końmi, które towarzyszyły im podczas całej inicjatywy. Niektórzy z młodych ludzi zapowiedzieli, że będą kontynuowali przygodę z końmi już jako jeźdźcy i wolontariusze.

 

Projekt „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” współfinansowany ze środków otrzymanych z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego (NIW- CRSO) w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Fundację Fundusz Lokalny SMK, Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” oraz Fundacją Przestrzeń Lokalna.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x