czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Podhalańczycy zapraszają do Starej Wsi

W piątek 26 maja 2017 r., 21 Brygada Strzelców Podhalańskich będzie obchodzić swoje święto. Tegoroczne obchody związane są z 24. rocznicą powstania formacji i odbędą się w bazylice i na terenie klasztoru Ojców Jezuitów w Starej Wsi. W związku z obchodami, przygotowano szereg przedsięwzięć prezentujących 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich i Wojsko Polskie. Zapraszamy w imieniu organizatorów do uczestnictwa!

bsp_620

Szanowni Państwo,

26 maja 2017 roku, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich będzie obchodzić swoje Święto. Tegoroczne obchody związane są z 24. rocznicą powstania formacji i odbędą się w kompleksie Bazyliki Ojców Jezuitów w Starej Wsi. Zapraszamy!

W związku z obchodami, przygotowaliśmy szereg przedsięwzięć prezentujących 21 Brygadę Strzelców Podhalańskich i Wojsko Polskie. W uroczystościach weźmie udział wielu znamienitych gości, przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, wojskowych oraz ludzi związanych z brygadą. Dla wszystkich chętnych bramy Sanktuarium będą otwarte.

Obchody w dniu 26 maja br. poprzedzi uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny  i żołnierzy 21. BSP, która odprawiona zostanie w Bazylice o godz. 10.30, a zaraz po Mszy na dziedzińcu przed kościołem zostanie odczytany apel pamięci połączony z salwą honorową.

Główna część obchodów to uroczysty apel, który rozpocznie się o godzinie 12.00 na placu przyległym do Sanktuarium w Starej Wsi. Apel, przeprowadzony zgodnie z ceremoniałem wojskowym, obejmował będzie między innymi nadanie tytułów „Honorowego Podhalańczyka”, wyróżnienia i podziękowania dla żołnierzy, a także defiladę wojskową.

Bezpośrednio po apelu o godzinie 13.30 w Ogrodach Biblijnych Sanktuarium  rozpocznie się piknik żołnierski. W czasie pikniku będzie można oglądać wystawiony cały asortyment sprzętu wojskowego oraz posilić się ciepłą grochówką. Wszystkie jednostki podhalańczyków zaprezentują swój sprzęt. Goście będą mogli zobaczyć uzbrojenie
od najlżejszego, jak broń osobista oraz strzelców wyborowych, a skończywszy na czołgach i haubicach. O godz. 14.00 rozpoczną się występy wojskowych i regionalnych zespołów artystycznych.

Serdecznie Zapraszamy!!!

kpt. Klaudiusz Olszański

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x