wtorek, 23 lipca, 2024
AktualnościWydarzenia

Pobiegli dla Grześka z Haczowa [FILM]

Z Sanoka przez Rymanów i Krosno do Jasła. Ponad 70 km w sierpniowym upale pokonała grupa zawodników. Biegli dla Grześka, swojego przyjaciela dotkniętego ciężką chorobą.
My spotkaliśmy ich podczas krótkiego postoju w rymanowskim Jasiu Wędrowniczku.

PROSIMY O WSPARCIE!!

16 sierpnia 2015 roku grupa biegaczy pokonała trasę 72 kilometrów przez „Podkarpackie Trójmiasto” – Sanok, Krosno, Jasło. W ten sposób chcąc nagłośnić akcję zbiórki pieniędzy dla 22-letniego Grześka, który przechodzi rehabilitację po ciężkiej operacji. Grzesiek jest podopiecznym Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej.

Grzegorz Mraz z Haczowa ma 22 lata. Od sierpnia 2011 roku walczy ze złośliwym guzem mózgu. Po operacji w Klinice Neurochirurgii w Warszawie przy ul. Banacha nie odzyskał świadomości. Po usunięciu radykalnym guza z powodu ciężkiego stanu zdrowia zdyskwalifikowany do leczenia przyczynowego. W domu stan zdrowia Grześka pomimo niepomyślnych rokowań ulegał znacznej poprawie. Grzesiek wykonywał proste polecenia, wodził wzrokiem za przedmiotem. Niestety, po kontrolnym rezonansie okazało się, że jest rozsiew guza.
Pomimo konsultacji w regionalnym ośrodku onkologicznym Grześka nie zakwalifikowano do leczenia, jedynie do paliatywnych naświetlań. Rodzice skonsultowali syna w Niemczech, gdzie potwierdzono możliwość przyczynowego leczenia choroby i syn został przekazany do IP CZD w Warszawie. Od czerwca 2012 przebywa pod opieką Kliniki w Międzylesiu.
Grzesiek przeszedł długą drogę przez agresywną chemioterapię oraz naświetlania głowy i całą długość rdzenia. W MR po radioterapii nastąpiła bardzo znaczna regresja choroby. Po zakończonym leczeniu w grudniu 2013 r. utrzymuje się remisja. Podczas całego pobytu Grzegorza w domu prowadzona jest intensywna rehabilitacja, obecnie poszerzona, prowadzone są zajęcia logopedyczne oraz rewalidacyjne.

Wpłat można dokonywać na konto fundacji w formie darowizny Bank Śląski O/Krosno nr 58 1050 1458 1000 0022 8442 0169 z dopiskiem dla Grzegorza Mraza.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x