czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

PIT-y do 2 maja

 W 2017 roku ostateczny termin składania PIT-ów został wydłużony do 2 maja. Mamy więcej czasu na rozliczenie się ze skarbówką, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę. To dobra wiadomość dla tych osób, które zwlekają ze złożeniem zeznania podatkowego do ostatniej chwili. Dzisiaj (28.04) wszystkie urzędy skarbowe na  Podkarpaciu będą czynne do 18:00. Ostatnim dniem na złożenie dokumentów jest 2 maja. Urzędy pracują wtedy normalnie do godz. 15.30. Zeznania można składać też drogą elektroniczną lub wysłać pocztą. W tym przypadku liczy się data widoczna na stemplu pocztowym.

 

Odwiedzając urzędy skarbowe można również skorzystać ze specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych i wysłać swoje zeznanie roczne przez Internet.

Żeby wysłać swoje rozliczenie podatkowe przez Internet wystarczy zabrać ze sobą:

  • rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2016 roku,
  • jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia dokonanych wydatków, które chcemy odliczyć,
  • warto mieć ze sobą również zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 roku – informacja ta będą potrzebne do identyfikacji danych i wysłania zeznania przez Internet.

 

 

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x