sobota, 2 marca, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Piotr & Piotr Woroniec “Kształt różnicy”

Galeria Na strychu zaprasza na wernisaż wystawy PIOTR & PIOTR WORONIEC / KSZTAŁT RÓŻNICY – rzeźba/malarstwo, który odbędzie się dnia 18 lipca 2019 r. o godzinie 19:30.

“Kształt różnicy” to wystawa dwóch uznanych artystów związanych z miastem Brzozowem: Piotra Worońca – rzeźbiarza oraz Piotra Worońca jr – syna -malarza. Wernisaż wystawy otwierał będzie obchody Dni Brzozowa 2019 r. Wydarzenie odbędzie się w „Galerii Na strychu” mieszącej się przy Brzozowskim Domu Kultury. Temat wiodący to prezentacja dorobku artystycznego z dziedziny współczesnego malarstwa i rzeźby. Ekspozycję można oglądać do 31.08. 2019 r., wstęp wolny. Wystawa połączona będzie z koncertem jazzowym zespołu SOPHIA GRAND CLUB. Koncert zaplanowano na godz. 21.00.

Sophia Grand Club to zespół, w którym świetnie funkcjonują: doświadczenie, wirtuozeria i szerokie horyzonty legendy kontrabasu Vitolda Reka z młodzieńczą werwą i nietuzinkowymi umiejętnościami kompozycyjnymi i pianistycznymi wielkiej nadziei polskiego jazzu Kuby Płużka i świetną, różnorodną grą bydgoskiego perkusisty Maxa Olszewskiego. Wszystko to okraszone znakomitymi solowymi popisami Bartłomieja Prucnala (saksofon altowy i sopranowy) i osobistymi, emocjonalnymi tekstami rapera Eskaubei, który do swojego swingującego i frazującego rapu dołożył elementy spoken word.

Słuchacz odnajdzie w tej muzyce osadzone w rytmie, rasowe jazzowe kompozycje pełne improwizacji i rapowanych tekstów, jak również utwory w formule open z free jazzowymi, noise-owymi odjazdami i odrobiną elektroniki. Unikalna propozycja dla słuchaczy otwartych na eksperymenty i poszukiwanie nowych ścieżek muzycznego rozwoju.

Vitold Rek – kontrabas, kompozycje
Kuba Płużek – instrumenty klawiszowe, kompozycje
Bartłomiej Prucnal – saksofony
Max Olszewski – perkusja
Bartłomiej Skubisz “Eskaubei” – teksty, rap, elektronika
SOPHIA GRAND CLUB_A4

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x