sobota, 2 marca, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNOSANOKWydarzenia

Pijani kierowcy zatrzymani w Krośnie i Nadolanach

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali wczoraj (6.02) policjanci w Krośnie i Nadolanach. Obaj mieli ok. 2 promile alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowania mężczyźni odpowiedzą przed sądem. 

Wczoraj po godz. 15, na ul. Chopina w Krośnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nissana. Za kierownicą pojazdu siedział 54-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu, który za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po godz. 21, w Nadolanach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie wjechał poza krawędź jezdni, wyłamał bariery zagradzające wjazd na remontowany most i po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, zatrzymał się na betonowym murze. Kierujący oddalił się z miejsca, pozostawiając w pojeździe rannego pasażera.

Policjanci ustalili kierowcę fiata. Okazał się nim 45-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Mężczyzna został przebadany alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie niemal 2 promile alkoholu. Ponadto 45-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. Mężczyzna został zatrzymany do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.

Pasażer fiata również nie był trzeźwy. Badanie wykazało u niego prawie 1,3 promila. 24-latek doznał obrażeń twarzy.

Sprawca będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do wyroków sądu oraz nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.

Źródło: KMP Krosno, KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x