czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Pędził 115 km/h w terenie zabudowanym. Akcja “Prędkość” w pow. brzozowskim

Wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci z brzozowskiej drogówki przeprowadzili akcję „Prędkość”. Jej głównym celem jest zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz wyeliminowanie tych kierowców, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością. Jeden z nich pędził w Grabownicy Starzeńskiej z prędkością 115 km/h.

Akcja „Prędkość” pozwala policjantom ruchu drogowego skupić się na wzmożonych kontrolach prędkości, która od lat jest przyczyną większości zdarzeń drogowych. Prowadzenie takich działań, jak pokazał również wczorajszy dzień, pomimo obowiązujących przepisów i zwiększonych kwot mandatów i punktów karnych za przekraczanie prędkości, kierowcy nadal ignorują obowiązujące przepisy.

Podsumowując nasze działania, aż 16 kierujących nie stosowało się do obowiązujących limitów prędkości, pomimo nawet tego, że wczorajsze warunki drogowo-atmosferyczne były bardzo niekorzystne: opady deszczu, mokra nawierzchnia drogi i niska temperatura powietrza. Kontrole przeprowadzane były na terenie całego powiatu w obszarach zabudowanych.

Podczas jednej z kontroli w Grabownicy Starzeńskiej policjanci zatrzymali 22-latka, który swoim volkswagenem jechał z prędkością 115 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2000 zł, nałożono na niego 14 punktów karnych oraz stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Zapraszamy do zapoznania się z kampanią społeczną „Inni też popełniają błędy. Zwolnij”, prowadzoną przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która została zainaugurowana 14 sierpnia 2023 roku oraz do obejrzenia spotu tej kampanii – SPOT

TH

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x