wtorek, 23 kwietnia, 2024
AktualnościBRZOZÓWSportWydarzenia

Paweł Szyndlar na podium Mistrzostw Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej

Pochodzący z Jasienicy Rosielnej Paweł Szyndlar po raz drugi z rzędu stanął na podium Mistrzostw Polski Seniorów w Kombinacji Norweskiej.

“Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę 7 października. Ze względu na mocny wiatr skok do kombinacji został przeniesiony na następny dzień, a rywalizację rozpoczęto od Mass startu w Kościelisku. W biegu wystartowało około 30 zawodników, do rywalizacji dołączyli się także Ukraińcy.” – relacjonuje Paweł Szyndlar.

Po pierwszym okrążeniu wyłoniła się 4 najlepszych zawodników biegowych, 2 zawodników z Polski i 2 z Ukrainy. Po biegu prowadził Ukrainiec, drugi był Andrzej Szczechowicz, ubiegłoroczny Mistrz Polski. Paweł Szyndlar był czwarty.

“W niedzielę rano rozegrano drugą część konkurencji, na szczęście warunki wietrzne się poprawiły i można było zorganizować rywalizację na normalnym obiekcie k95. Zawodnicy z Ukrainy nie przystąpili do rywalizacji.” –  mówi Paweł Szyndlar.

Po serii skoków wyłonił się nowy Mistrz Polski – Kacper Jarząbek. Skoczył on aż 102,5 m i dzięki temu nadrobił dużą, ponad minutową stratę z biegu i wygrał zawody. Drugi był Miłosz Krzempek. Skok na odległość 96 metrów pozwolił mu wygrać o zaledwie jeden punkt z Pawłem Szyndlarem, który uzyskał odległość 88,5 metra. Ubiegłoroczny Mistrz Polski po słabym skoku na odległość 83 metrów i wygranym biegu (przez Polaków) zajął 4 miejsce.

Relacja z Mistrzostw >>TUTAJ<<

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x