poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
AktualnościRozrywkaWydarzenia

Pasje dziewczyny z mukowiscydozą

Wiele czasopism, portali Internetowych, stacji telewizyjnych i radiowych – w ostatnim czasie opisuje, pokazuje i przedstawia osobę i talent niezwykłej dziewczynki – Ani Dąbrowskiej z Wesołej. Ania jest uczennicą 3 szkół: Szkoły Podstawowej w Wesołej – uczęszcza do klasy V; Państwowej Szkoły Muzycznej w Dynowie – w klasie fortepianu oraz Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie pracuje pod kierunkiem Anny Czenczek pomysłodawczyni i dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Rzeszów Carpathia Festival.
Rozwój muzyczno-wokalny Anny Dąbrowskiej jest stałym elementem jej codziennego życia. Nabrał szczególnego tempa po zwycięstwie w Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie, w kategorii dzieci – w czerwcu 2015 roku. Stypendium, jakie w nagrodę uzyskała dziewczynka, pozwoliło jej na spełnienie muzycznych pragnień, marzeń i dążeń. W czerwcu została Laureatką Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, a już 22 sierpnia w Sanoku wystąpiła w duecie z Grzegorzem Hyżym, który zaprosił ją do udziału w swoim koncercie. 18 września zdrowie pozwoliło jej wyjechać do Niemiec, gdzie wyśpiewała na XX Festiwalu Kultury “Razem we wspólnej Europie” w Monachium I miejsce.
18 i 19 czerwca br. gościnnie zaśpiewała na Rynku w Krakowie – na 12 Festiwalu Zaczarowanej Piosenki. Na początku lipca ukazał się teledysk do piosenki „Jeden świat”, który Ania wraz z Mieczysławem Szcześniakiem i laureatami Zaczarowanej Piosenki nagrała w kwietniu. Efekt można zobaczyć poniżej (Agencja Muzyczna Polskiego Radia, Produkcja: Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”).

Nagranie bardzo szybko zostało dostrzeżone i wpisane na Listę Przebojów PR Trójki. Potrzebujemy głosów, aby to przepiękne wykonanie znalazło się w pierwszej 10 –tce. Głosować można na stronie radiowej Trójki http://lp3.polskieradio.pl/nowosci/

Muzyka i występy na scenie są pasją jedenastolatki i jak sama to określa „całym życiem”. Stawia więc na intensywny rozwój swojego wokalnego talentu. Najbliższe plany też zapowiadają się ciekawie.
Cała droga artystyczna Ani Dąbrowskiej, jej osiągnięcia przeplatane ze zmaganiem się z nieuleczalną chorobą – mukowiscydozą, na którą choruje, udostępniona jest na stronie internetowej pod adresem www.aniamariadabrowska.blogspot.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
GOŚĆ - Krakow
GOŚĆ - Krakow
7 lat temu

Jesteś Wielka!!! Ania!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x