piątek, 1 marca, 2024
AktualnościKROSNORozrywkaWydarzenia

Paradoks kulturalny – zagraj w grę o województwie podkarpackim

Paradoks, który pokochają mieszkańcy i przyjezdni to innowacyjność i bycie blisko natury, zaradność mieszkańców, biznes i sposób na odpoczynek, wynalazcy i dobre duchy regionu. Końcem lipca swoją premierę będzie mieć kolejna autorska gra Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie – „Paradoks kulturalny” – ponownie w wersjach pudełkowej i wielkoformatowej, z ogromem działań towarzyszących i promujących województwo podkarpackie.

GRA MEMORY W WERSJACH PUDEŁKOWEJ I WIELKOFORMATOWEJ, WARSZTATY I WYSTAWY DOTYCZĄCE WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

Miejsce realizacji: Krosno (rozgrywki wielkoformatowe, wystawa i warsztaty) i cała Polska (dystrybucja gry w wersji pudełkowej)
Termin realizacji działań projektowych: od lipca do października 2022
Wstęp: udział w wydarzeniach projektowych jest bezpłatny, gra w wersji pudełkowej – bezpłatna
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl
Organizator: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
Partner: Podkarpackie – przestrzeń otwarta / Województwo Podkarpackie

Na kartach gry „Paradoks kulturalny” znajdziecie to, co na Podkarpaciu zachwyca i to, co sprawia, że warto tu mieszkać, odwiedzać lub zostać na dłużej. Znajdziecie też wynalazców i już zrealizowane pomysły na biznes. To tutaj innowacyjność idzie w parze z tym, co naturalne, a zaradność z chwilą wytchnienia. Poszukamy też odpowiedzi (a może nawet uzasadnienia) na pytanie, czy kultura może dawać narzędzia do poznania świata biznesu i natury oraz czy w sposób zrównoważony może łączyć różne sektory – zachęcają organizatorzy.

Podczas Festiwalu Produktów Podkarpackich w Świet(l)nym Mieście będzie można zagrać w wielkoformatowe memory, a organizatorzy dadzą graczom szansę wygrania gry w wersji pudełkowej. Warsztaty, wystawy plenerowe nawiązujące do czterech żywiołów Podkarpacia i czas spędzony w strefie relaksu będą wyśmienitą zabawą i okazją do poznania bliżej województwa podkarpackiego, które jest przestrzenią otwartą na ludzi i dobre pomysły.

Chociaż wydawnictwo ma formę klasycznej gry, traktowane jest jako narzędzie edukacyjne. Grać można na wiele sposobów i dowolnie wykorzystywać karty. Dodatkiem do memory jest… kolejna gra, tym razem planszowa wraz z materiałami związanymi z czterema żywiołami Podkarpacia. Znajdziemy w nich ciekawostki o regionie, nowych technologiach, biznesie, zaradności mieszkańców czy sposobie na relaks. Co ciekawe, dodatek można pokolorować, a sami organizatorzy zachęcają do przerobienia go w przyszłości na bombę nasienną. Jak mówią: Ta gra to paradoks dosłownie i w przenośni. Analogowa rozrywka, która nie powstałaby bez nowych technologii, traktująca o innowacjach i tradycjach, ale też zachęcająca do świadomego podejścia do posiadania rzeczy i tematów ekologii.

Gra w wersji pudełkowej została wydana w nakładzie 300 egzemplarzy. Można więc mówić o edycji limitowanej. Organizatorzy mają nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku w przypadku „Turystycznej – gry planszowej z powiatu krośnieńskiego” tegoroczne wydawnictwo również zostanie rozesłane do domów w całej Polsce, a gracze nim zachęceni odwiedzą Podkarpackie. Na mieszkańców czekają też tematyczne pocztówki oraz zmywalne tatuaże.

PARADOKS KULTURALNY – CO, KTO, KIEDY I DLA KOGO?

Premiera gry i rozgrywki wielkoformatowe, wystawa i warsztaty:
30-31 lipca 2022 (temat: innowacyjność, biznes i wynalazcy) oraz 20-21 sierpnia 2022 (temat: tradycje, natura, zaradność i relaks), krośnieński rynek / starówka

30-31 lipca 2022
Warsztaty familijne, wielkoformatowe memory, wystawa, strefa relaksu

➜ Rozgrywki wielkoformatowe z możliwością wygrania gry w wersji pudełkowej oraz nieszablonowa wystawa „Cztery żywioły województwa podkarpackiego”
termin: sobota, godz. 14.00-18.00 / niedziela, godz. 10.00-18.00
miejsce: Rynek, Krosno

➜ Strefa zajęć
termin: sobota, godz. 14.00-17.00
miejsce: Rynek 5 (dawny Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej), Krosno

Zamówienia gry w wersji pudełkowej: OD 1 SIERPNIA 2022
* Aby zamówić grę, należy wypełnić elektroniczny formularz dostępny na stronie: www.rckp.krosno.pl (uzupełnienie zamówienia zajmuje ok. 5 minut). Grę w wersji pudełkowej wraz z materiałami promującymi i edukacyjnymi na temat województwa odebrać będzie można odebrać w siedzibie organizatora oraz zamówić w formie przesyłki (gra jest bezpłatna, koszt nadania przesyłki pokrywa zamawiający).
* Odbiór gry od 1 sierpnia 2022: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, pokój 235 – sekretariat lub 231 – informacje i wiadomości z pierwszej, bo autorskiej ręki, ul. Kolejowa 1, Krosno. Godziny: od 8.00 do 16.00.
* Wysyłka: na podany w zgłoszeniu adres (uwaga! zamawiający pokrywa koszt wysyłki).

W zestawie znajduje się: 28 kart memory, instrukcja i materiały edukacyjne (*wielkość pudełka skłania do zabierania gry w podróże)
Koncepcja projektu „Paradoks kulturalny”, identyfikacja projektu i grafiki do gry / wystawy: Agnieszka Kaszczyszyn
Opracowanie materiałów tekstowych: Ksenia Bołd
Wsparcie w opracowaniu materiałów: Alicja Furtak, Anna Raś

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x