niedziela, 25 lutego, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Pamięć ukryta w kamieniu. Oznakowanie dawnego cmentarza żydowskiego w Brzozowie

W dniu 29 września o godzinie 12.00 w Brzozowie odbędzie się ceremonia prezentacji oznakowania starego cmentarza żydowskiego.

Nadleśnictwo Brzozów we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Brzozowa – Zdroju, jako partnerzy lokalni Muzeum POLIN organizuje ceremonię prezentacji oznakowania starego cmentarza żydowskiego w Brzozowie, zlokalizowanego na gruntach pozostających w zarządzie Nadleśnictwa.

Uroczystość prezentacji oznakowania cmentarza odbędzie się 29 września, o godzinie 12.00, w lesie nieopodal ulicy Zdrojowej w Brzozowie.

Działanie ma charakter lokalny, na uroczystości zaproszone są lokalne władze samorządowe, historycy, aktywiści, dyrektorzy szkół z terenu powiatu brzozowskiego, a także dzieci i młodzież szkolna.

Działania związane z ceremonią poprzedzają warsztaty edukacyjne, które mają na celu zaznajomienie społeczności lokalnej z historią regionu w kontekście kultury żydowskiej. Warsztaty pod nazwą „Pamięć w Kamieniu. O cmentarzach żydowskich” będą prowadzone przez edukatora Muzeum POLIN dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzozowie.

Materiały nadesłane

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x