czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Otwarcie Breast Cancer Unit w Brzozowie

Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie uroczyście zainaugurowało swoją działalność. To pierwszy na Podkarpaciu ośrodek typu Breast Cancer Unit, który oferuje skoordynowaną diagnostykę oraz wielospecjalistyczne leczenie nowotworów piersi. Placówka jest częścią Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego i powstała w wyremontowanych pomieszczeniach dawnej ginekologii onkologicznej. Inwestycja kosztowała ponad 3 miliony złotych.

Celem ośrodków typu Breast Cancer Unit jest maksymalne skrócenie czasu oczekiwania pacjentki na pierwszą wizytę (do 5 dni) i postawienia ostatecznego rozpoznania (do 14 dni) oraz jak najszybsze rozpoczęcie leczenia. Pacjentki Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Piersi w Szpitalu Specjalistycznym w Brzozowie mogą liczyć na kompleksową i szybką pomoc – w jednym miejscu – od pierwszych badań, przez zabieg, radio i chemioterapię, po pomoc psychologiczną, chirurgię plastyczną po ewentualnej mastektomii i rehabilitację.

Kadrę Breast Cancer Unit w Brzozowie tworzą lekarze z wieloletnim doświadczeniem, zespół pielęgniarski o wysokich kwalifikacjach, grupa techników elektroradiologów z dużym doświadczeniem w wykonywaniu badań mammograficznych, psycholog specjalizujący w pracy z pacjentami leczonymi onkologicznie oraz zespół zapewniający kompleksową opiekę rehabilitacyjną.

Jesteśmy dumni, że możemy być cząstką tak ważnego przedsięwzięcia. To pierwsze takie Centrum na Podkarpaciu. Cieszymy się, że powstało ono właśnie w Brzozowie. Jest to ogromne udogodnienie dla pacjentek, które nie muszą już pokonywać setek kilometrów by otrzymać niezbędną pomoc i wsparcie. Dzięki tej jednostce kobiety mają dostęp do godnego leczenia w komfortowych warunkach. Najnowocześniejszy sprzęt oraz przyjazny i doświadczony zespół specjalistów czyni to miejsce wyjątkowym w swojej roli – mówią przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS.

Źródło: szpital-brzozow.pl, sanitas.sanok.pl, powiatbrzozow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x