czwartek, 30 maja, 2024
Aktualności

Oszukany w sieci

Niestety pomimo wielu apeli i ostrzeżeń o oszustach w sieci, wciąż zdarzają się osoby, które za bardzo wierzą swoim kontrahentom. Policja apeluje o zachowanie ostrożności w transakcjach na odległość i przypomina, by nie płacić z góry za zakupiony towar, zwłaszcza jeśli jest to większa kwota pieniędzy. Pamiętajmy, że najbezpieczniejszą formą płatności jest pobranie.

Wczoraj brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o kolejnym oszustwie dokonanym za pomocą internetu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że zainteresował się jednym ogłoszeniem, dotyczącym sprzedaży używanego towaru. Jego cena nie była wygórowana, a nawet bardziej korzystna w porównaniu do innych podobnych tego rodzaju ofert. Zawiadamiający w rozmowie telefonicznej ze sprzedającym ustalił ostateczną ceną zakupu wraz z kosztami transportu. Po otrzymaniu faktury wraz z danymi do przelewu mężczyzna wpłacił pieniądze na wskazane konto. Sprzedający zobowiązał się wysłać towar we wskazanym dniu, jednak tego nie uczynił. Kupujący do dnia dzisiejszego nie otrzymał zakupionego towaru i nie ma żadnego kontaktu ze sprzedającym.

Policja przestrzega przed tego rodzaju zagrożeniem. Dlatego przypominamy o tym, że przy transakcjach na odległość – najbezpieczniejszą metodą płatności za zakupiony towar jest pobranie. Natomiast jeśli sprzedający będzie stawiał warunki, że sprzeda towar jedynie za opłatą z góry, to niech będzie to dla nas sygnał ostrzegawczy, że możemy mieć do czynienia z oszustem.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x