wtorek, 21 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

OSP w Jasienicy Rosielnej włącza się do bitwy o wozy

Druhny i druhowie OSP w Jasienicy Rosielnej zachęcają wszystkich mieszkańców gminy do udziału w nadchodzących  wyborach prezydenckich 28 bm. – Spełniając swój obywatelski obowiązek możecie razem z nami zawalczyć o nowy wóz strażacki dla naszej jednostki! Zasady tego konkursu są proste. Wystarczy pójść na wybory i oddać głos. Jedna gmina w każdym województwie z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki! Mamy nadzieję że nas nie zawiedziecie! czytamy w apelu jednostki w social mediach.

O profrekwencyjnej inicjatywie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. – W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA.  – Jako współprzewodniczący Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego chciałbym zaapelować do wójtów, burmistrzów, radnych ze wszystkich opcji politycznych, byśmy razem za tydzień walczyli o jak najwyższą frekwencję wyborczą – powiedział podczas konferencji wiceminister Paweł Szefernaker. Jak dodał, inspiracją dla programu MSWiA były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów. – My bierzemy dobry przykład od samorządów i tego typu akcję dzisiaj zapowiadamy – podkreślił.

red

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
3 lat temu

Na gminie jest więcej jednostek które maja wyeksploatowane pojazdy w przypadku wygranej nie rozumiem dlaczego to OSP Jasienica ma dostać ten wóz ….

Marek
Marek
3 lat temu
Reply to  Andrzej

Jasne samochód należy sie Woli Jasienickiej )))

ANNA
ANNA
3 lat temu

JEDNO JEST PEWNE ŻE JEDNOSTKI OSP Z KAŻDEJ Z GMIN Z TERENU POWIATU BRZOZOWSKIEGO NIE MAJĄ SZANS NA NOWY SAMOCHÓD JESTEM O TYM W 100 % PRZEKONANY I TAK BĘDZIE ZOBACZYCIE RZĄD CHCE KUPIĆ STRAŻAKÓW PO PROSTU I TYLE

3
0
Would love your thoughts, please comment.x