piątek, 1 marca, 2024
AktualnościSANOKWydarzenia

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Zdecydowana postawa świadków, przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego. Ujęty mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grożą mu poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wczoraj przed godziną 16, dyżurny sanockiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Czerteż (powiat sanocki) doszło do obywatelskiego ujęciu nietrzeźwego kierującego.

Skierowani na miejsce policjanci zastali zgłaszających, którzy wskazali im nietrzeźwego kierowcę. Mundurowi ustalili, że małżeństwo z powiatu tarnobrzeskiego, jadąc audi w kierunku Sanoka zwróciło uwagę na poruszający się przed nimi pojazd marki Vauxhall. Sposób jazdy oraz zachowanie jego kierowcy wskazywało, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierujący audi uniemożliwił mu dalszą jazdę, odebrał kierowcy kluczyki i powiadomili policję.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący to 52-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami. Teraz grożą mu poważne konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś zdrowie i  życie.

Źródło: KPP Sanok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x