czwartek, 29 lutego, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy bmw

Nawet 3 lata więzienia grożą nietrzeźwemu kierowcy bmw, który został ujęty w miejscowości Nadole. Świadek zdarzenia uniemożliwił pijanemu 25-latkowi kontynuowanie jazdy i powiadomił Policję.

Wczoraj przed godz. 17, dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał informację, że w miejscowości Nadole doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Mężczyzna, siedzący za kierownicą bmw wjechał na teren jednej z prywatnych posesji, co zwróciło uwagę właściciela.

Zgłaszający zażądał od kierowcy bmw natychmiastowego opuszczenia terenu posesji. Podczas krótkiej wymiany zdań zorientował się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Wówczas wyciągnął kluczyk ze stacyjki bmw, skutecznie uniemożliwiając kierowcy próbę włączenia się do ruchu.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący to 25-letni mieszkaniec gminy Miejsce Piastowe. Badanie stanu trzeźwości wykazało około 1,3 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości młodemu mężczyźnie grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna, a nawet kara do 3 lat więzienia.

Przypominamy, że osoba będąca świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji. Dzięki zdecydowanej reakcji wobec drogowych przestępców, wykazujemy odpowiedzialność za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.  

Źródło: KMP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x