sobota, 20 lipca, 2024
Aktualności

Nowy obowiązek dla mikroprzedsiębiorców [FILM]

Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln mikroprzedsiębiorców dołączyło do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję VAT (czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT) oraz przesyłają ją jako JPK_VAT (na terenie objętym właściwością US Brzozów dotyczy to ok 1100 przedsiębiorców). Duże przedsiębiorstwa wysyłają JPK_VAT od 1 lipca 2016 r., a małe i średnie od 1 stycznia 2017 r.

Krajowa Administracja Skarbowa zapewnia pomoc dla przedsiębiorców, którzy do 26 lutego 2018 r. składają pierwszy JPK_VAT za styczeń br.
· Od 14 do 23 lutego wyznaczeni pracownicy urzędów skarbowych woj. podkarpackiego będą wyjaśniać, jak tworzyć JPK_VAT i korzystać z aplikacji e-mikrofirma.
· Dodatkowo w soboty 17 i 24 lutego w godz. 9:00-13:00 – dyżury w urzędach skarbowych woj. podkarpackiego.

Zachęcamy do kontaktu z ekspertami w urzędach skarbowych, a w przypadku pytań technicznych prosimy o przesyłanie ich na adres [email protected]

Uwaga: podczas sobotnich dyżurów pracownicy urzędów skarbowych będą obsługiwać wyłącznie podatników zainteresowanych JPK_VAT. W dyżurach dla mikroprzedsiębiorców nie biorą udziału wyspecjalizowane urzędy skarbowe (czyli takie, które obsługują głównie największe podmioty gospodarcze).

JPK_VAT mikroprzedsiębiorcy przesyłają do 25. dnia miesiąca następującego po tym miesiącu, którego dotyczą dane. Swój pierwszy JPK_VAT mikroprzedsiębiorcy prześlą za styczeń br. w lutym. Wyjątkowo w tym roku, w lutym i marcu ustawowy 25. dzień miesiąca przypada w dzień wolny od pracy, dlatego JPK_VAT należy przesłać do 26 lutego i odpowiednio 26 marca.

Więcej informacji >>>TUTAJ<<<

Źródło: mf.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x