wtorek, 21 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Nowy nadleśniczy Nadleśnictwa Brzozów

W czwartek 4 lutego dyrektor Grażyna Zagrobelna powołała Pawła Biernackiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Brzozów. Zastąpił on Andrzeja Dąbrowskiego, który w ubiegłym tygodniu odszedł na emeryturę.

 

 

Nadleśniczy Paweł Biernacki jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku finanse i bankowość oraz leśnictwa na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie rachunkowości i kompetencji menadżerskich. Karierę zawodową zaczynał w Karpackiej Spółce Gazownictwa sp. z o.o. Zakład Gazowniczy w Jaśle,  a w latach 2005 – 2006 pracował w firmie SBS NHS – Oddział w Southampton (Wielka Brytania), a po powrocie do kraju  w Delphi Poland S.A. Centrala w Krakowie jako analityk finansowy.

W Lasach Państwowych pracuje od 2006 roku, początkowo w Wydziale Księgowości RDLP w Krośnie, a od 2010 roku był głównym księgowym Nadleśnictwa Brzozów.

 

– Wejście w rolę nadleśniczego ułatwia mi fakt, że od 10 lat znam to nadleśnictwo i całą załogę, dlatego łatwiej jest mi od razu zająć się wyzwaniami, które przed nami stoją – zaznacza nadleśniczy Biernacki. – Najbliższe zadanie to submisja drewna o zasięgu regionalnym, organizowana u nas już po raz 22. Będę kontynuował wypracowane przez poprzednika dobre praktyki w zarządzaniu firmą, a także wprowadzał nowe rozwiązania, mając na uwadze dynamicznie zmieniające się uwarunkowania. W centrum mojej uwagi jest las, ale dbałość o niego wymaga poszanowania ludzi, dobrej atmosfery pracy oraz ich zaangażowania w różne sfery aktywności. Dlatego istotne jest podnoszenie kwalifikacji załogi, by dobrze radziła sobie w zmieniających się okolicznościach i spełniała rosnące oczekiwania otoczenia leśnictwa.

Nowy nadleśniczy jest żonaty, ma dwoje dzieci, działa społecznie jako skarbnik Zarządu Oddziału SITLiD w Krośnie, pasjonuje się geografią, podróżami, zwłaszcza w Karpaty Wschodnie, turystyką pieszą i historią.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x