piątek, 1 marca, 2024
Aktualności

Nowy alkomat trafił do policji z Domaradza

Wójt Gminy Domaradz Jan Kędra przekazał nowy sprzęt dla Posterunku Policji w Domaradzu. Alkomat Promiler iBlow – urządzenie do badania trzeźwości – trafiło na ręce kierownika posterunku. Ten „prezent” niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, ale i znacznie skróci czas badania stanu trzeźwości kierowców.
Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców, to jedno z kluczowych zadań funkcjonariuszy służące poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatu brzozowskiego. Realizacja tego celu jednak nie byłaby możliwa bez odpowiedniego sprzętu.

Dzięki iBlow brzozowscy funkcjonariusze mogą szybko i skutecznie sprawdzić stan trzeźwości osób, które zgłoszą się do jednostki celem sprawdzenia się przed rozpoczęciem jazdy. Coraz więcej osób zgłasza się do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, aby zweryfikować swój stan trzeźwości, a rocznie z tej możliwości korzysta kilkuset kierowców.

Dla poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia skuteczności policji, pojawiła się wspólna inicjatywa zakupu takiego urządzenia, które będzie dostępne i wykorzystywane dla potrzeb mieszkańców gminy Domaradz w tamtejszym Posterunku Policji.

Zakupione przez Urząd Gminy Domaradz urządzenie – Alkomat Promiler iBlow jest już dostępny w Posterunku Policji w Domaradzu. Zostało ono przekazane na ręce st. asp. Sabiny Kwiatkowskiej podczas uroczystego spotkania Wójta Gminy Domaradz z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Domaradzu. Nowy sprzęt, zakupiony dzięki hojności władz samorządowych gminy Domaradz, z pewnością wpłynie na poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie tej gminy i znacznie ułatwi realizację podstawowych zadań policjantów w codziennej służbie.


Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz Pawlak
Kazimierz Pawlak
4 lat temu

No nie może byyyyć…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x