poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Nowa flota Straży Granicznej

Do Bieszczadzkiego Oddziału SG trafiły nowoczesne motocykle marki Honda oraz terenowe Jeepy do ochrony granicy państwowej. Zakup sprzętu jest ważną inwestycją w bezpieczeństwo i efektywność służby w ochronie granicy państwowej.

Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy. Są to płaskie i częściowo zalesione fragmenty na północy i trudno dostępne, górskie odcinki w Bieszczadach. Do ich efektywnego zabezpieczenia niezbędna jest flota pojazdów pozwalająca szybko reagować na zdarzenia występujące na granicy państwa. Sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych.

W grudniu br. do placówek SG na Podkarpaciu trafiło już 13 motocykli klasy enduro – Hondy CRF250 RLA. W służbie będą wykorzystywane do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych. Motocykle znane są z niezawodności i stabilności co jest nieocenione podczas szybkich interwencji na granicy.

30 grudnia do komendy BiOSG w Przemyślu dotarło 13 Jeepów (model Wrangler Sahara). W pierwszych dniach 2021 roku tafią do placówek BiOSG. Auta napędzane silnikiem benzynowych 2.0 Turbo GME idealnie sprawdzają się podczas patrolowania górzystych terenów przygranicznych. Dają gwarancję bezpieczeństwa na najtrudniejszych bezdrożach, podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych.

Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Obecna dostawa to nie tylko rozbudowa floty, ale również okazja do wymiany wysłużonego już sprzętu.

Źródło: BiOSG

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x