środa, 24 lipca, 2024
AktualnościBRZOZÓWWydarzenia

Nietrzeźwy kierowca tira zjechał z drogi i zatrzymał się na skarpie

W poniedziałek w miejscowości Jasienica Rosielna, na drodze krajowej nr 19, doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący tirem zjechał z drogi i zatrzymał się na skarpie. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Kierowca był obywatelem Turcji, w organizmie miał ponad 0,5 promila.

Wczoraj około godz. 6.30, brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Jasienica Rosielna. Kierujący tirem z naczepą, jadąc od Barwinka w kierunku Rzeszowa, zjechał z drogi, przełamał bariery energochłonne i zatrzymał się na skarpie. W zdarzeniu nie ucierpiały żadne osoby.

Policjanci z brzozowskiej drogówki przebadali 50-letniego obywatela Turcji na alkomacie. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila. Kierujący został zatrzymany i w trybie przyspieszonym zostanie postawiony przed sądem w Brzozowie.

Na miejscu pracowali również funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego, którzy sprawdzili przewożony ładunku pod kątem jego legalności oraz tego, czy wewnątrz pojazdu nie znajdują się nielegalni imigranci. Po kontroli plomb i ładunku, nieprawidłowości nie stwierdzono.

Zabezpieczone zostały również pojazd, którym kierował obcokrajowiec. Z uwagi na ustawienie pojazdu w trudnym terenie, odholowanie go przysporzyło dużo problemów. Na czas usuwania tira, na miejscu występowały utrudnienia w ruchu, polegające na czasowym zamknięciu drogi. Policjanci z Brzozowa i Krosna zorganizowali dla kierowców objazdy.

Źródło: KPP Brzozów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x