czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Niespokojny wieczór w Brzozowie

W marcu jak w garncu. Kwiecień – plecień. Oba te przysłowia doskonale opisują aurę na przełomie tych wiosennych miesięcy. Mogli to odczuć mieszkańcy Brzozowa i okolic, gdzie wczoraj wieczorem (30.03.) przeszła krótka, lecz gwałtowna nawałnica. Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie, doszło wczoraj do 4 poważniejszych zdarzeń, w których szkody wyrządził żywioł. W Starej Wsi w domu mieszkalnym wichura uszkodziła konstrukcję i ścianę szczytową oraz zerwała 1/3 pokrycia eternitowego dachu. Obok budynku wiatr złamał drzewo. Oprócz PSP Interweniowały też jednostki OSP w Starej Wsi i Bliznem. Strażacy usunęli uszkodzoną ścianę. Wykorzystując łaty z pobliskiego tartaku, którymi oraz plandeką zabezpieczono dach. Przywrócono też prąd do budynku.
Do 3 zdarzeń doszło w Brzozowie, do najpoważniejszego w Spółdzielni Transportu Wiejskiego, gdzie wichura zerwała poszycie z dachu budynku administracyjno-warsztatowego. Blacha i drewno. Wiatr porozrzucał blachy i elementy drewnianie. Strażacy obcięli wiszące elementy blaszane i zabezpieczyli je wraz z innymi zdartymi. Pozostałe na dachu części zostały przymocowane wkrętami. Powiadomiono nadzór budowlany. Również przy ul. Bohaterów II Wojny Światowej powalone przez wichure drzewo spadło na przewody energetyczne. Drzewo usunięto po odłączeniu prądu. Do podobnego zdarzenia doszło również przy ul. Witosa.
Na podst. info PSP w Brzozowie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
justyna2509@opoczta.pl
9 lat temu

Szanowna Redakcjo !

Tekst informacyjny z punktu widzenia dziennikarza powinien rozpoczynać się od najważniejszej informacji. Drugą ważną kwestią jest LEAD ( pierwszy “wytłuszczony” akapit, który powinien zachęcać do przeczytania całego tekstu i zawierać najważniejszą informację).
Radzę również konkretyzować tytuły artykułów, ponieważ są to teksty, które pełnią funkcję stricte informacyjną.

Łączę wyrazy szacunku.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x