czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościPolitykaWydarzenia

Nieoficjalne wyniki wyborów

Znamy już nieoficjalnie nazwiska prawie wszystkich parlamentarzystów wybranych w okręgu Krosno-Przemyśl. W wyborach do senatu ponownie i bezapelacyjnie zwyciężyła Alicja Zając (okręg senacki nr 57, powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasto na prawach powiatu). Inny kandydat Prawa i Sprawiedliwości Mieczysław Golba zdobył mandat w okręgu senackim nr 58 (powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto na prawach powiatu Przemyśl). Jeśli chodzi o wybory do sejmu, to w okręgu wyborczym nr 22 w Krośnie (obejmującym byłe województwa krośnieńskie i przemyskie) na 11 mandatów, aż 7 przypadło Prawu i Sprawiedliwości. To o jeden więcej niż 4 lata temu. Mandaty zdobyli wg kolejności na liście: Marek Kuchciński, Anna Schmidt–Rodziewicz, Piotr Uruski, Piotr Babinetz, Andrzej Matusiewicz, Stanisław Piotrowicz i Bogdan Rzońca. Najwięcej głosów uzyskali: Marek Kuchciński – ponad 34,5 tys. i Bogdan Rzońca 28,3 tys. Z ramienia Platformy Obywatelskiej 2 mandaty wywalczyli: Marek Rząsa i Joanna Frydrych. Jeden mandat zdobyło Polskie Stronnictwo Ludowe, a konkretnie Mieczysław Kasprzak, który zaledwie o 107 głosów wyprzedził Dariusza Sobieraja. ! miejsce w sejmie przypadło jedynce z listy ugrupowania KUKIZ’ 15 – Wojciechowi Bakunowi z Nehrybki. ,Są to wyniki nieoficjalne. w przypadku, gdyby PSL nie przekroczyło progu 5 % w skali kraju, kolejny mandat przypadłby Prawu i Sprawiedliwości (Adam Śnieżek).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
"brzozowianka"
"brzozowianka"
8 lat temu

Skomentuję to za 4 lata, bo wiem.że i tak nic nie zmieni się na lepsze,lepiej beda mieli dalej ci co przy z…..a o nas zapomną. Obiecanki cacanki, a głupiemu radość.

1111
8 lat temu

Panu Sobierajowi z PSL-u zabrakło 107 głosów tylko i wyłącznie przez Marka Owsianego z PSL-u, który wystawił z Brzozowa Bogusława Surmacza z PSL-u, który zebrał 373 głosy, szkoda bo powiat brzozowski miałby posła ale niestety chora polityka jaką prowadzi Owsiany i wygórowane ambicje Surmacza doprowadziły do tego, że Pan Doktor nie został posłem.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x