poniedziałek, 20 maja, 2024
AktualnościBRZOZÓWKROSNORYMANÓWSANOKWydarzenia

Niedługo hotele, kina i teatry w połowie otwarte

W połowie lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50 proc. łóżek oraz otwarcie kin i teatrów do 50 proc. miejsc; dopuszczona będzie też aktywność sportowa na terenach otwartych; restauracje, siłownie i kluby fitness pozostaną nadal zamknięte – ogłosił w piątek premier Mateusz Morawiecki. 

Jak mówił, dziś pełen powrót do całkowitej normalności gospodarczej byłby “zdecydowanie przedwczesny”. “Stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania” – podkreślił. Morawiecki poinformował, że od 12 lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50 proc. obłożenia łóżek czy miejsc noclegowych. “Podobnie z kinami i teatrami – też otwarcie do 50 proc. dostępnych miejsc” – mówił szef rządu, dodając, że dopuszczona będzie też aktywność sportowa na terenach otwartych.

Oświadczył ponadto, że restauracje, siłownie i kluby fitness pozostaną nadal zamknięte. “Niestety restauracje, siłownie, fitness i część działalności gospodarczych określonych do tej pory w odpowiednich PKD zostaje nadal zamknięta” – powiedział. Morawiecki poinformował też, że w piątek obędzie się rozmowa z przedstawicielami branży hotelarskiej i noclegowej.

Info PAP

NOWE OBOSTRZENIA – OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO

  • Wdrożone warunkowo na dwa tygodnie
  • Nadal obowiązuje reżim sanitarny
  1. Hotele  – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
  2. Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  3. Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
  4. Stoki otwarte.
  5. Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  6. Siłownie dalej zamknięte.
  7. Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x