czwartek, 30 maja, 2024
AktualnościKROSNOWydarzenia

Niebezpieczne kolce na leśnym szlaku

W minioną niedzielę 3 stycznia na ścieżce leśnej na terenie Nadleśnictwa Strzyżów mężczyzna biegający rekreacyjnie doznał poważnego urazu stopy, którego powodem był zaostrzony metalowy pręt wystający ze ściółki. Biegacz poprzez swego znajomego powiadomił Straż Leśną.

– To było w niedzielny poranek, natychmiast udał się w to miejsce patrol strażników celem szczegółowego zbadania sprawy – relacjonuje Jacek Ćwiertniewicz, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Strzyżów. – Na miejscu okazało się, że odnaleźli oni jeszcze osiem metalowych kolców, które usytuowane i zamocowane były na ogólnodostępnej ścieżce w oddziale 221d lasu leśnictwa Wola Zgłobieńska i w realny sposób zagrażały zdrowiu osób przemieszczających się w tym rejonie.

Teren został zabezpieczony przez strażników leśnych, a o fakcie ujawnienia niebezpiecznych przedmiotów powiadomili oni Komisariat Policji w Boguchwale. Stosowne zawiadomienie w tej sprawie złożył też sam poszkodowany.

Po oględzinach miejsca zdarzenia dokonanych przez Policję, zainstalowane metalowe kolce zostały usunięte ze ścieżki i zabezpieczone do celów prowadzonego postępowania.

– Prawdopodobnie kolce miały stanowić pułapkę na quadowców czy motocrossowców, z którymi w lasach Pogórza wciąż walczymy – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. – Dlatego prosimy o uwagę i zgłaszanie ewentualnych innych takich zdarzeń, gdyż tego typu próby samosądów stanowią poważne i rzeczywiste zagrożenie stanowią one dla pieszych

Podobne pułapki znajdowano już w poprzednich latach w lasach Beskidu Niskiego.

Tekst: Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Zdjęcia: Straż Leśna Nadleśnictwa Strzyżów

Źródło: RDLP Krosno

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x