czwartek, 18 kwietnia, 2024
AktualnościWydarzenia

Nie dajmy się okraść!

Kilka dni wcześniej ostrzegaliśmy mieszkańców powiatu brzozowskiego przed dwoma kobietami, które podstępem dostają się do wnętrza domu i kradną pieniądze. Uczulajmy w tej kwestii naszych rodziców, dziadków i pradziadków, a zwłaszcza osoby samotnie mieszkające. Wystarczy chwila nieuwagi, by strać się ofiarą przestępstwa.

W miniony piątek kolejna mieszkanka naszego powiatu została okradziona z pieniędzy. Gdy pokrzywdzona przebywała na terenie swojej posesji, pod jej domem zatrzymał się ciemny samochód. Wysiadły z niego dwie kobiety w wieku około 40 lat. Za kierownicą samochodu siedział mężczyzna, który cały czas przebywał w pojeździe. Kobiety podeszły do 84-latki i zaczęły z nią rozmawiać. Jedna z nich cały czas zadawała różne pytania tylko po to, by  odwrócić uwagę staruszki. W tym czasie druga z kobiet weszła do wnętrza jej domu. Po około 30 minutach kobiety wsiadły do samochodu i odjechały. Po pewnym czasie pokrzywdzona zorientowała się, że z jej portfela zniknęły pieniądze. Dopiero wówczas powiązała to z wizytą dwóch tajemniczych kobiet.

Policja apeluje o czujność i ostrożność. Poinformujmy o tym zagrożeniu swoich starszych rodziców, dziadków czy pradziadków, Zwłaszcza jeśli samotnie mieszkają. Domokrążcy nigdy nie działają w pojedynkę. Bardzo często jest tak, że jedna osoba odwraca uwagę potencjalnej ofiary, a druga w tym czasie kradnie. Mówmy o tym głośno w swoim otoczeniu i przestrzegajmy wszystkich przed kontaktami z obcymi.

Źródło: KPP Brzozów

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x