czwartek, 30 listopada, 2023
Aktualności

Nauczyciele ZSB powrócili z Irlandii [FOTO]

W ramach projektu „Zagraniczne doświadczenia kluczem do sukcesu” realizowanego w Zespole Szkół Budowlanych, czworo nauczycieli przedmiotów zawodowych od 17 lutego przebywało w Galway w Irlandii na tygodniowym szkoleniu job-shadowing. Podczas pobytu nauczyciele mieli okazję zapoznać się z organizacją irlandzkiego systemu kształcenia zawodowego, z zasadami i procedurami wprowadzania nowych kierunków kształcenia. Podczas wizyty w GRETB Training Centre w Galway nauczyciele zapoznali się z infrastrukturą szkoły, wyposażeniem pracowni przedmiotów zawodowych oraz ze sprzętem i urządzeniami specyficznymi dla danego zawodu. Dzięki wymianie doświadczeń oraz obserwacji nauczania nauczyciele mogli porównać pracę z młodzieżą w Polsce i w Irlandii oraz poznać ciekawe metody nauczania.

Wszyscy nauczyciele byli zakwaterowani u rodzin goszczących co pozwoliło im na podniesienie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. W czasie wolnym nauczyciele zwiedzili Cliffs of Moher, Connemara National Park wraz z Kylamore Abbey oraz Tullamore Whiskey Distillery.

Wyjazd na szkolenie został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Magdalena Folczyk
Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
fajna wycieczka
fajna wycieczka
3 lat temu

Szkoda, że to nie młodzież tam pojechała….nauczyciele przecież mogliby sobie za wyjazd zapłacić.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x